19 می,2015
استخر پلیمری ذخیره آب تصفیه خانه‌ آب فاضلاب مخازن نگهداری مواد نفتی استخر پرورش ماهی کانال انتقال آب لاگون دفن زباله حوضچه‌ تبخیر آب بندی ورق ژئوممبرين ژئوممبران
00989133536470
Email: Info@cheshmeh-sar.Com
احداث استخر پلیمری چشمه تا مهر

Yazd, Yazd
Phone: 00989133536470
My name is چشمه تا مهر مجری احداث لاگون و استخر پلیمری کشاورزی و صنعتی
I live in Yazd, Yazd
احداث استخر پلیمری چشمه تا مهر احداث استخر پلیمری چشمه تا مهر
احداث استخر پلیمری چشمه تا مهر
Yazd , Yazd Iran
00989133536470
مجری احداث لاگون و استخر پلیمری کشاورزی و صنعتی
احداث استخر پلیمری چشمه تا مهر
Rating: 5
Votes: 10000
Reviews: 10000
احداث استخر پلیمری چشمه تا مهر

احداث استخر پلیمری چشمه تا مهر

استخر پلیمری ذخیره آب تصفیه خانه‌ آب فاضلاب مخازن نگهداری مواد نفتی استخر پرورش ماهی کانال انتقال آب لاگون دفن زباله حوضچه‌ تبخیر آب بندی ورق ژئوممبرين ژئوممبران
احداث استخر پلیمری چشمه تا مهر
مطمئن ترین ارزان ترین و سریع ترین روش احداث استخر کشاورزی و حوضچه پرورش آبزیان و لاگون‌های صنعتی و کشاورزی بدون نیاز به بتن با ورق ژئوممبران است. یکی از روشهای نوین ساخت استخر که در چند دهه اخیر رواج پیدا کرده است ساخت استخر با استفاده از ورق‌های پلی اتیلنی و PVC است که به عنوان ژئوممبران شناخته می‌شوند. این ورقها جایگزین مناسب روشهای قدیمی‌ مانند کاهگل کاری کف و دیواره استخر آب ایزوگام استفاده از سیمان دوغاب سنگ و سیمان آجرچینی بتن مسلح و روش‌های دیگر است.
احداث استخر پلیمری با ورق ژئوممبران
Rated: 5 / 5 based on 10000 customer reviews
0 In stock
Product description: از جمله فعالیت های شرکت چشمه تا مهر احداث استخر پلیمری ذخیره آب تصفیه خانه آب و فاضلاب مخازن نگهداری مواد نفتی استخر پرورش ماهی کانال انتقال آب لاگون دفن زباله حوضچه تبخیر و … است.
  

احداث گلخانه

امروزه نیاز به وجود گلخانه ها در بخش تولیدات گیاهی به منظور استفاده بهینه از آب و کنترل شرایط اقلیمی محیطی بر هیچ کس پوشیده نیست. از دیرباز مشکلات فراوانی در تولید گیاهان در فصول مختلف سال به سبب تغییر شرایط جوی و صدمه دیدن گیاهان وجود داشته که باعث کاهش کمیت و کیفیت محصول  میگردید ،اما با بوجود آمدن گلخانه ها و استفاده بهینه از منابع طبیعی موجود تولید در واحد سطح از نظر کیفی و کمی افزایش یافته است و این خود به عنوان تجارتی سود آور در بخش کشاورزی که معمولاً کمترین درصد سود را در میان تجارتهای متفاوت دارد معرفی کرده است. شرکت چشمه تا مهر با استفاده از تجربیات خود در صنعت گلخانه اقدام به ساخت گلخانه با هدف حذف واسطه ها و پائین آوردن قیمت نهایی کرده است.

زمینه های فعالیت:

 • طراحی و ساخت گلخانه های مدرن و تاسیسات جانبی
 • مطالعات، طراحی و ساخت شهرکها و پروژه های گلخانه­ای
 • خدمات بازرسی، مشاوره و مطالعه در امور گلخانه­های مدرن
 • طراحی و انتخاب تجهیزات جانبی گلخانه های مدرن
 • تولید و فروش تجهیزات جانبی گلخانه از جمله سیستمهای گرمایشی موضعی
 • تامین و توزیع نهاده های مورد نیاز گلخانه

شرکت چشمه تا مهر به عنوان یکی از اولین سازندگان گلخانه های مدرن در ایران، و با تکیه بر سرمایه انسانی مجرب و کارآزموده، کیفیت را سر لوحه فعالیت های خود قرارداده است و به منظور تحقق این هدف، خط مشی بهبود مستمر کیفیت محصولات، رضایت مشتریان، اخلاق حرفه ای و توسعه بازار را دنبال میکند.

گلخانه تحقیقاتی

به منظور انجام عملیات پژوهش بر روی گیاهان، و اندازه گیری تاثیر تغییر پارامترهای موثر در عملکرد، گلخانه های تحقیقاتی، ایجاد می شوند. این گلخانه ها معمولا در ابعاد کوچک و مجهز به تمام تجهیزات و ابزارهای اندازه گیری هستند. پارامترهای دما، نور، رطوبت، آبیاری، مواد غذائی، گازهای گلخانه ای، سموم و آفت کشها، ذرات معلق در هوا، تعریق گیاه، تنش های گیاه  و عوامل جوی مثل سرعت و جهت باد،  در این گلخانه ها پایش و ثبت می شوند. با توجه به تعداد زیاد پارامترها، استفاده از سیستم اتوماسیون اندازه گیری، ثبت، ذخیره و تحلیل داده ها، یک الزام است. تحلیل نتایج توسط روشهای آماری و با نرم افزارهای پیشرفته انجام می شود. گلخانه های تحقیقاتی، اگر چه کوچک اما تمام تجهیزات اندازه گیری یک گلخانه بزرگ و حتی فراتر از آن را دارند. اسکلت این گلخانه ها معمولا از آلومینیم یا گالوانیزه روکش دار که با مواد پلیمری پوشش داده شده است ساخته می شوند و پوشش گلخانه اکثرا از شیشه می باشد. به منظور پیاده سازی طرح های آزمایشی، گلخانه های شیشه ای دارای بخشهای مستقل و مجزا هستند.

گلخانه های تفریحی و خانگی

گلخانه های خانگی، به نسبت گلخانه های تجاری در ابعاد خیلی کوچکتری ساخته می شوند (اندازه ای در حد یک اتاق). این گلخانه ها در حیاط یا بر روی بام خانه نصب می شوند. این گلخانه ها بیشتر جنبه تفریح و سرگرمی دارند اما با مدیریت درست، می توانند به اقتصاد خانواده کمک کنند. این گلخانه ها به صورت پیش ساخته و در مدلهای مختلف عرضه می شوند. نصب آنها آسان است و خریدار می تواند بر طبق دفترچه راهنمای نصب، آن را نصب و راه اندازی کند.

گلخانه های تجاری و حرفه ای

گلخانه های تجاری، یک نوع سرمایه گذاری اقتصادی هستند و به منظور کسب سود، ساخته و استفاده می شوند. در گلخانه های تجاری، به منظور صرفه  اقتصادی، فاکتورهای زیادی در نظر گرفته می شود:

 •  سطح گلخانه: با توجه به هزینه های سرمایه گذاری و هزینه های سربار، هر چه متراژ گلخانه بیشتر شود، نقطه بازگشت سرمایه آن زودتر خواهد بود.
 • نوع کشت: با توجه به میزان رقابت در یک محصول، نوع کشت انتخابی، در اقتصادی بودن یک گلخانه بسیار موثر است.
 • فاصله تا بازارهای هدف: فاصله از بازارهای هدف، هزینه های انتقال را تحت تاثیر قرار می دهد. فاصله، بر روی زمان دسترسی مشتری، به محصول موثر است. و دوام کیفیت محصول، تحت تاثیر گذشت زمان است. توزیع های سریع، هزینه بیشتر دارد.
 • نگاه حرفه ای: یک سرمایه گذاری حرفه های، نیاز به یک نگاه کاملا حرفه ای دارد. گلخانه تجاری، نیاز به یک دانش و بهره برداری حرفه ای دارد.
 • طرح گلخانه: ابعاد، طراحی پلان، و انتخاب سازه و تجهیزات جانبی، تاثیر بسیار مستقیمی روی بهروری گلخانه دارد. برای مثال، گلخانه با ارتفاع بیشتر، راندمان تولید بیشتری نسبت به گلخانه با ارتفاع کمتر دارد.
 • تجهیزات جانبی و سطح اتوماسیون گلخانه: تعداد فاکتورهای تاثیر گذار در عملکرد گلخانه، زیاد است، تامین این فاکتورها (مثل دما، نور، رطوبت و …) در بهره وری گلخانه، تاثیر به سزائی دارد. گلخانه با تجهیزات جانبی کامل، به مراتب، راندمان بالاتری دارد. از طرفی، بر هم کنش این فاکتورها نیز تاثیر زیادی در کیفیت و کمیت تولید دارد. و کنترل درست و به موقع این عوامل، در یک گلخانه بزرگ تجاری، کاری غیر ممکن است. بنابر این، سیستمهای اتوماسیون نیز به بهره وری گلخانه کمک می کنند.

گلخانه های شیشه ای

استفاده از شیشه به عنوان دیواره و سقف گلخانه، سالهاست مرسوم است. گیاهان با نیاز نور بالا و مناطق با تابش کم آفتاب، استفاده از شیشه را یک الزام می کند نه یک انتخاب. گلخانه های شیشه ای، گلخانه هائی منسجم، مقاوم، یکپارچه و چشم نواز هستندو از پر هزینه ترین نوع گلخانه های صنعتی محسوب می شوند. نیاز به اسکلت محکم و نیز استفاده از پوشش شیشه و همچنین مصرف سوخت بالا در این گلخانه ها باعث افزایش قیمت این نوع گلخانه ها در مقایسه با پلاستیکی و پلی کربنات گردیده است.از مزیتهای این نوع گلخانه ها به قابلیت بالای عبور نور و حرارت آفتاب می توان اشاره کرد که در مناطق سردسیر و کم نور دارای کارایی بالایی می باشند. همچنین گلخانه های شیشه ای نسبت به انواع دیگر گلخانه ها دارای بیشترین طول عمر می باشد که البته به همان نسبت هزینه های نگهداری آن نیز نسبت به دیگر انواع گلخانه ها بالاتر می باشد.

گلخانه های نایلونی

گلخانه های پلاستیکی از جمله تولیدات شرکت مهندسی سبزآشیان می باشد که درصد بالایی از تقاضای بازار را به خود اختصاص میدهد. پوششهای پلاستیکی می تواند از جنس پلی استر ، پلیوینل کلراید (P.V.C) پلی وینل فلوراید(P.V.F) باشد . از مزایای این پوششها عدم نیاز به اسکلتهای سنگین وکاهش هزینه گرم کردن تا حدود ۴۰% نسبت به گلخانه های شیشه ای یک لایه است. اغلب پوششهای پلاستیکی از نوع پلی اتیلن بوده که معمولاً به ماده مقاوم کننده در مقابل UV ( اشعه ماورای بنفش ) آمیخته شده اند که در این صورت طول عمر آنها تا حدود ۳ سال قابل افزایش است . امروزه در کشورهای پیشرفته پلی اتیلن و سایر پوششهای پلاستیک را به مواد نگهدارنده نور مادون قرمز (IR) آمیخته می کنند که تلفات دمای گلخانه را در شب ۱۵ تا ۲۵ درصد کاهش می دهند .  PVF نیز یکنوع پوشش پلاستیکی جدید است که تا ده سال دوام داشته و واکنش آن نسبت به نور و قیمت آن تقریباً معادل شیشه است. اجرای پوشش نایلون به صورت دوبل (دوجداره)  نیز در کاهش هزینه سوخت تا یک سوم نقش موثری دارند . امروزه عملاً تمام گلخانه های مدرن نایلونی، دارای پوشش پلاستیکی از سیستم هوای فشرده بین دو جداره استفاده می کنند.

گلخانه های پلی کربنات

با توجه به عمر بالاتر و مزایای بهتر پلی کربنات نسبت به نایلون، امروزه، روند استفاده از پلی کربنات، روند رو به گسترشی است. اما اگر چه می توان یک گلخانه را به صورت تمام پلی کربنات اجرا کرد اما محدودیت های مالی، و عامل هزینه، مانع اصلی این کار است. گلخانه های نایلون – پلی کربنات تعادلی بین هزینه و استفاده از مزایای پلی کربنات است. در این گلخانه ها، معمولا، سقف از نایلون و دیواره ها از پلی کربنات است. مزایای استفاده از پلی کربنات در دیواره ها عبارتند از :

 1. دوام بیشتر در مقابل عواملی که باعث آسیب به نایلون می شوند. مثل پارگی، سوراخ شدن و …
 2. طول عمر بیشتر (تا ۱۰ سال) و دوره تعویض طولانی تر
 3. عایق حرارتی و برودتی بیشتر نسبت به نایلون به خصوص در نوع چند جداره پلی کربنات
 4. ایجاد زیبائی و وقار در گلخانه
 5. تعداد زیادی از گلخانه های مدرن اجرا شده توسط شرکت مهندسی سبزآشیان آپادانا ، گلخانه نایلون – پلی کربنات است.